Wycieczka do Niepokalanowa, Lutomierska i Nieborowa

przez | Listopad 5, 2019

27 października 2019 nasza wspólnota, wraz z rodzinami z zawiązującego się przy naszej parafii nowego kręgu, wybrała się na całodniową wycieczkę. Zaczeliśmy od zwiedzania Niepokalanowa. Ksiądz proboszcz z tamtejszej parafii, w zapadający w pamięć sposób, przywołał nam obraz Świętego Maksymiliana. Niewielkiej postury, chorowity, skromny człowiek, na wezwanie Boga, odpowiedział całym sercem, czego efekty mogliśmy podziwiać w muzeum.

Nasz przewodnik pokazał nam również zabytkowe pojazdy ochotniczej straży pożarnej oraz pojazdy jakimi poruszał się papież Jan Paweł II gdy był w Niepokalanowie. Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie Panorama Tysiąclecia i ruszyliśmy dalej.

W Lutomiersku, w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym, uczestniczyliśmy w mszy świętej wspólnie ze wspólnotą młodzieżową Klemą z naszej parafii, która odbywała tam rekolekcje. Mszę odprawił ksiądz Stefan, który opiekuje się wspólnotami w naszej parafii.

Po obiedzie ruszyliśmy do Nieborowa, gdzie zwiedziliśmy pałac. Dzięki wspaniałej pani przewodnik, mogliśmy poczuć klimat sarmackiego życia w trudnych dla Polski czasach od XVII do XX wieku.

Barok czy Rokoko?

Obejrzeliśmy również park w Nieborowie i zwiedziliśmy manufakturę majoliki.

męska sekcja naszego kręgu w całej okazałości

Na koniec poprawiliśmy obiad w pobliskiej restauracji i wróciliśmy do domów, mając w pamięci wspaniałych przewodników, którzy przenieśli nas w odległe czasy.